Eesti KunstimuuseumAdamson-Ericu muuseum

5 kasiinomängu, mille graafika on tõeline kunstiteos

5 kasiinomängu, mille graafika on tõeline kunstiteos

Kui öelda sõna “kasiinomängud”, siis paljude jaoks ei seondu see just kunstiga. Tegelikult on ju aga kõik meie ümber kunst ning kasiinomängud on seejuures digitaalse kunsti lipulaevad, näidates, mida on võimalik teha väga lihtsate graafikanüanssidega.

Selle postituse tarbeks otsisime välja 5 laheda graafikaga slotimängu, mis ei meenuta enam niivõrd slotikat kui lihtsalt lahedat videomängu või filmikest. Kõiki neid mänge saab mängida tasuta, kui olete huvitatud nende proovimisest.

1. Nikola Tesla’s Incredible Machine

Tänu Elon Muski loodud Tesla elektriautole teavad ka tänapäeva noored Tesla nime. Ilma Nikola Teslata poleks tõenäoliselt elektriautod võimalikud, rääkimata muust.

Mis puudutab aga graafikat, siis Nikola Tesla’s Incredible Machine slotikas näitab teistele slotikatele eeskuju selle osas, kuidas teha väga lihtne, kuid kaunite efektidega mäng. Mängu taustal on kõikvõimalikud kaadervärgid ja hammasrattad, mis töötavad kogu mängu jooksul. Võidu korral sähvatavad elektrivoolusädemed ja vahepeal jookseb ringi Tesla ise.

See on üks tõeliselt laheda graafikaga mäng kõigile tehnikahuvilistele.

2. Blood Suckers II

Blood Suckers II on järjemäng vanemale NetEnt samanimelisele mängule, mis on tänini üks mängijate lemmikuid suure tulususe tõttu. Uues versioonis on aga graafikat tohutult uuendatud. Tulemuseks on mäng, mille avasekundid juba tekitavad tunde nagu oleksid sattunud filmis osalema, mitte ei mängi slotikat.

Mäng on tumedates toonides ja kasutab erinevaid efekte, et luua üks müstiline ja särtsakas mäng. Keskne teema on vampiirimaailm ning tänu õõvastavatele eriefektidele jäetakse miljööle kohane mulje. Suurepärane mäng kõigile, kes naudivad moodsa graafikaga slotikaid.

3. Golden Grimoire

Golden Grimoire on NetEnti üks uusimaid slotikaid, mis tekitab omamoodi standardi NetEnti mängudele. Erinevalt vanadest slotikatest puudub selles mängus sümbolitel raamistik, st sümbolid justkui hõljuvad taustal. Taustaelemendid nagu näiteks küünlaleegid on animeeritud, et jätta ümbrusest autentne mulje.

Mäng on küll sisuliselt nagu iga teine nö kalliskivislotikas, kuid tänu peenetele graafikanüanssidele jätab see väga edasiarenenud mulje.

4. Fairytale Legends – Red Riding Hood

Legendaarse muinasjutu Punamütsikese järgi tehtud NetEnti slotikas on fenomenaalse graafikaga, mis järgib üllatavalt hästi muinasjutulist välimust. Slotika jooksul jalutab Punamütsike rullikute kõrval, justkui ta jalutaks läbi metsa.

Mängus on lisaks ka mitmed boonusfunktsioonid, mille käigus näidatakse uusi graafikanüansse – näiteks on ühe raames võimalik mängida lauamängulaadset boonusmängu. Vahepeal lendab ekraanile aga väike haldjas. See on üks ütlemata vahva ja heatujulise graafikaga mäng!

5. Jungle Jim – El Dorado

Jungle Jim – El Dorado slotikas on juba oma üleüldise mänguseansi poolest pisut teistsugune. Sümbolid hõljuvad õhus ilma kindla raamita ning kogu mängu jooksul seisab rullikute kõrval peategelane Jungle Jim ise ning elab mängule kaasa (või joob vahepeal vett). Rullikute keerutamise ajal hakkab taustal vihma sadama, just nagu džunglis ikka võib juhtuda.

See mäng on oma graafika poolest täiesti teistsugune, kuid kui mängid ükskõik millist slotikat nendest viiest, võid olla kindel, et tulemuseks on põnev mänguseanss.