Eesti KunstimuuseumAdamson-Ericu muuseum

5 põhjust, miks külastada kunstimuuseumit

Kunstimuuseumis käimine ei tundu võib-olla nii trendika tegevusena nagu lõbustuspargis või kinos aja veetmine, kuid tegelikult on mitmeid põhjuseid, miks tasuks igal inimesel külastada mõnda muuseumit. Eesti on küll väike, kuid igas linnas asub mõni muuseum, rääkimata suurematest linnadest, kus on palju erinevaid galeriisid, seega pole mingit vabandust kunstimuuseumisse mitte minemiseks.

Kui tahad aga veel natuke põhjuseid, miks võtta see väike külastus ette, siis siin on 5 põhjust, mis võivad sind veenda.

1. Saad suhelda teiste kunstiinimestega

Pole olemas paremat kohta teiste kunstilembeste inimestega kohtumiseks kui seda on kunstigaleriid! Näitustel käimine on suurepärane viis, kuidas leida teisi samade huvidega inimesi, kellega suhelda ning oma tutvusringkonda laiendada.

Selleks, et külastusest oleks ka kasu, ära hoia lihtsalt omaette ja vestle julgelt ka teiste näitusel olijatega. Nii võid isegi leida uusi sõprussidemeid või partnereid, kellega tulevikus koos loometööd teha.

2. Õpid kunstiajalugu paremini tundma

Nagu öeldakse, siis parim inspiratsioon on minevik. Kunstiajaloo õppimine annab rohkelt teadmisi teiste kunstnike ja nende võtete kohta ning nii on ka väga reaalne, et leiad mõjutusi omaenda loometöö tarbeks. Kui vähegi lubatud, siis võta kaasa ka märkmik, kuhu panna kirja oma mõtteid või võta kaasa isegi šketsiraamat, et kohe oma loomingut kirja panna.

Kunstiajalooga tutvumine on kasulik ka neile, kes on lihtsalt huvitatud ajaloost – kunst võib avaldada väga palju huvitavat teatud ajastu kohta, näiteks võib leida põnevaid detaile, mis puudutavad ajastu eluolusid või muud taolist. Kui sinus on kas või lihtsalt uudishimupisik, on kunstimuuseum väga põnev paik, mida külastada.

3. Leia uusi väljundeid

Iga loomeinimene teab, et vahel võib tekkida täielik vaimne blokk – tunne nagu poleks võimalik enam luua midagi originaalset või huvitavat. Teinekord aitab aga sellest blokist üle saada kunstimuuseumi külastus. Paljud näitused keskenduvad teatud väljundile, st stiilile – näiteks fotograafiale, maalikunstile vms.

Kui sa oled seni tegelenud ainult ühe väljundiga, võib muuseumi külastamine avardada su perspektiive ning näidata ka teisi võimalikke väljundeid, mida sa pole võib-olla varem üldse uurinud.

4. Uuri uusi ideid

Rääkides uutest ideedest ja loomeblokist üle saamisest, siis lihtsalt teiste kunstnike loomingute vaatamine võib anda ideid, olgu tegemist kas või mõne teema või muu taolisega.

Pane tähele, et inspiratsiooni võib leida ka ootamatutest kohtadest – näiteks või loodusteemalise näituse vaatamine anda ideid, kuidas ammutada ise inspiratsiooni loodusest. Ole avatud uutele ideedele ning mine muuseumisse avatud silmadega.

5. Saa osa kultuuripärandist

See punkt on eriti oluline neile, kes soovivad olla osake kohalikust kultuuripärandist isegi – selleks, et kuuluda kohalikku kunstiringkonda, peaksid sa kõigepealt suhestuma teiste kunstnike loominguga. Kohalikes muuseumites räägitakse väga palju kunstnike eludest ja muudest põnevatest teemadest. Kõik see annab sulle rohkem teadmisi ning võib ka inspireerida.

Muide, veel üks veenev põhjus, miks külastada muuseume, on väga lihtne: enamjaolt on muuseumis käimine väga odav või täiesti tasuta! Inspiratsiooni ammutamine pole kunagi olnud lihtsam, seega kasuta kindlasti võimalust ning külasta muuseume ja näituseid nii tihti kui võimalik – need on asendamatud kogemused, mis võivad sinu loomeelus muuta nii mõndagi, alates uute tutvuste leidmisest kuni